yetim

     İnsani yardım alanında varlık sürdüren HAKEV Vakfı olarak bağışlarımız arasında yetim yardım bağışı da vardır. Yetim çocukların sevindirilmesini amaçlayan bu bağış ile aileye sahip olmayan çocukların daha iyi şartlarda yaşaması adına yardımlarda bulunur.

     Peygamber Efendimiz (S.A.V.) de “Ben ve yetimi himaye eden kimse cennette beraberiz”  “Kalbinin yumuşamasını ve hacetinin görülmesini sever misin? Yetime merhamet et, onun başını okşa ve ona yediğinden yedir. Kalbin yumuşar ve hacetine erişirsin.”  buyurarak yetime yardım edilmesi, kol-kanat gerilmesinin önemini ifade ediyor. İyilikler çığ gibi büyür gelin birlikte yetimler için harekete geçelim.

     Yeryüzünde yaklaşık 150 milyon yetim çocuk bulunuyor. Savaşlar, çatışmalar ve afetler nedeniyle bu sayıya her gün binlerce çocuk daha ekleniyor. Yetimlik, bir baba eksikliği gibi görünse de aslında zorlu coğrafyalarda çocukların da kaybolup gitmesi demek. Organ mafyaları, terör grupları, fuhuş çeteleri için bir insan kaynağı olan yetimleri bu tehlikelerden korumak ve insanlığa, ümmete faydalı bir birey hâline getirmek desteklerinizle mümkün.

     On sekizine gelmeden biten bir hayat ya da kendi ülkesine faydalı bir doktor, mühendis, yazılımcı… Bunu değiştirmek elimizde. Ülkedeki yüzlerce yetime sahip çıkmaya gayret ediyoruz. Büyüyüp kendi ayakları üzerinde duruncaya kadar yetimlere destek olmak; barınmadan sağlığa, eğitimden gıdaya her türlü ihtiyaçlarını karşılamak için durmaksızın çalışıyoruz. İstiyoruz ki kendi topraklarında, kültürlerinden kopmadan, yakınlarının yanında kimseye muhtaç olmadan yaşasınlar. t

 

Siz de bir yetimin ailesi, kimsesizlerin kimsesi olur musunuz?

     Sizlerin burs ve bağışlarıyla her gün daha fazla yetime yardım etmek, her gün daha fazla yetimi hayata hazırlamak, her gün daha fazla yetimin yüzünü güldürmek tek gâyemiz. Yetimleri, karnı doyurulması gereken çocuklar değil, üzerimizde hakları olduğunu bilerek destekliyoruz.

     Yetim Sponsorluğu; bir kişi, aile, arkadaş grubu veya kurumun, bir yetime aylık 600 TL bağışta bulunarak sponsor olduğu bir sistemdir. Böylelikle yetimin; eğitim, sağlık, gıda, kıyafet ve barınma ihtiyaçlarına önemli bir katkı sağlayabiliyoruz. Şimdiye kadar çok sayıda yetime umut olduk. Küçük bir destekle büyük hayırlara vesile olabilir, yetim bir çocuğun hayatına dokunabilirsiniz.

Yetimlerle ilgili çalışmalarımızı, tek değil birçok alanda yürütüyoruz. Eğitim, barınma, sağlık vb. alanlarda birçok çalışma yapıyoruz.

Yetimlerin ihtiyacı nasıl karşılanıyor?

Yetimlerin yılın her vakti eğitim, sağlık, gıda, kıyafet ve barınma gibi ihtiyaçlarını karşıladığımız, bayramlarda gülücükleri eksik olmasın diye yeni elbiseler hediye ediyoruz.

Yetim Yardım Fonu

     Yetim Sponsorluk Sistemi ve Proje Sponsorluğu dışında, yetimler için yapılan tüm yardımlar Yetim Yardım Fonu’nda değerlendirilir. Bu fonda toplanan bağışlar yetimlerimizin ihtiyaçları için kullanılır.

     Yetim kelimesi sözlükte “yalnız olmak, tek başına kalmak” anlamına gelmektedir. Yüce Dinimiz İslam, yetime sahip çıkmayı, onları koruyup gözetmeyi, onlara adaletle davranmayı emreder.  Yetimle ilgilenmek, merhamet göstermek ve ihtiyaçlarını karşılamak, iyiliği dünyaya yeniden egemen kılmak için atılan en büyük adımlardan biridir. 

     Ailesini kaybetmesinden dolayı maddi ve manevi eksikliğinin yanında bir de çeşitli suç örgütleri ve şebekeler karşısında her türlü tehlikeye açık hale gelen, karanlık odaklar karşısında savunmasız kalan bu çocuklar kendilerine uzanacak bir yardım eli beklemektedirler.

     Anne şefkatinden yoksun baba merhametinden mahzun yetimlerimize belki anne şefkati ve baba sevgisi veremeyiz ama yapacağınız yardımlarla hayata tutunmalarına, iyi bir birey olarak yetişmelerine yardımcı olarak yer yüzünde başka çocuklarında kendileri gibi öksüz ve yetim kalmalarına neden olabilecek olumsuzlukların önüne geçmelerine vesile olabiliriz.

     Yurt içi yardımlarında yetim ailelere öncelik veriyoruz. Her sene desteklerinizle yüzlerce yetim aileye erzak, gıda, kıyafet ve eğitim yardımı yapıyoruz.


KİMSESİZLERİN KİMSESİ OLUN

Yardım Elinizi Uzatın

İhtiyaç sahiplerine ulaştırmamız adına az çok demeden topluyor ve insanların yüzündeki ufak bir tebessümle mutlu oluyoruz. Sizde bu huzura ortak olmak için bizimle iletişime geçin.

Shopping Cart
Alışveriş sepeti0
Sepette ürün yok!
Alışverişe devam et
0
Scroll to Top
İletişime Geç
Merhaba 👋
Bağışlar hakkında detaylı bilgi almak için bize yazın.