Aşevi

     HAKEV Hacı Şaban Efendi Eğitim Kültür ve Yardımlaşma VAKFI olarak siz değerli hayırseverlerimizin bağışlarıyla gerçekleştirdiği yardımlaşma projemiz 31 Mayıs 2015 tarihinde faaliyete başlayan AŞEVİMİZ 3.000 kişilik iki öğün üç çeşit sıcak yemek üretim altyapısıyla, her gün yüzlerce ihtiyaç sahibi aile ve eğitim kurumlarına sizlerin emanetlerini ulaştırmak için kardeşlik köprüleri kuruyoruz.

     Vakfımıza bağışlanan adak ve kurban etleri muhtaçların yemeklerine katılarak dağıtılmaktadır. 

     Allahu Teâla Yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’de bizden yoksulları doyurmamızı istiyorPeygamber Efendimiz (s.a.s.) bizden yoksulları doyurmamızı istiyor. En güzel infaktan biri olan yemek ikramını günlük yüzlerce kişiye dağıtım yapan aşevimizde yardıma muhtaç bir kardeşinizi doyurabilmek için vakfımızı aracı kılarak mazlumları sevindirebilirsiniz. 
Aralarında yetimlerin bulunduğu ilim talebelerinin ve ihtiyaç sahiplerinin karnını doyuran aşevimiz ayrıca kumanya paketi yardımlarını da büyük bir özenle hazırlıyor. Mübarek gün ve gecelerde, Ramazan ayında vatandaşlara da kapılarını açan, iftarlar düzenleyen aşevimizin gayesi Peygamber Efendimiz (S.A.V) bize “Komşusu açken tok yatan bizden değildir.” aşımızı paylaşmaktır.

     Kur’an-ı Kerim’de salihlerin, cennete namzet olan kulların özellikleri anlatılırken şöyle buyrulur: “Onlar fakire, yetime ve esire O’nun sevgisi için yemek yedirirler ve şöyle derler: ‘Biz, size Allah rızası için yediriyoruz, sizden bir karşılık ve teşekkür beklemiyoruz.” (Dehr, 76/8-9.)

     Peygamber Efendimiz (s.a.s.)  
           “Kalbinin yumuşamasını istiyorsan, açı doyur ve yetimlerin başını okşa.” (Ahmet b. Hanbel, Müsned, 2/263, 383, 387.) 
           “Kim aç bir Müslümanı Allah için doyurursa, Allah ona cennet meyvelerinden yedirir.” (Ebu Davud, Zekât, 41; Tirmizi, Sıfatü’l-Kıyame, 18.) 
           “Bir hurma vermek suretiyle de olsa kendinizi cehennem ateşinden koruyunuz.” (Buhari, Zekât, 10; Müslim, Zekât, 66-67; Nesai, 63.)

     Ecdadımızın hayır ve hizmet anlayışlarına uygun olarak, aşevleri ve her türlü hayır kurumları aracılığıyla ihtiyaç sahiplerinin imdadına koşmalı, bu hususta gerekli her türlü çaba ve gayreti göstermeliyiz.

     Hayırsever bağışçılarımızın desteğiyle İstanbul Sultanbeyli’de faaliyete gerçirdiğimiz ‘AŞEVİ’ projesiyle binlerce yardıma muhtaç kimsenin yemek ihtiyacını karşılıyoruz. Kimsesizlerin kimsesi oluyoruz.

     Aşevimiz daha çok kişiye hizmet verebilmek, ihtiyaç sahiplerinin yanında olabilmek adına; mutfak faturaları, çalışan maaşları ve gıda temini masrafları için desteklerinizi bekliyor. İhtiyaç sahiplerinin ve ilim talebelerinin dualarında yer almak ve bu hayra ortak olmak için bir kişinin günlük yemek ihtiyacını 70 TL bağışınız ile karşılayabilirsiniz.

     Günlük 70 TL ile siz de bir kişiye yemek ikram edebilirsiniz. 

     Başvuru: 
     Aşevinden yararlanmak isteyen muhtaç Aşevi Başvuru Formu doldurmak suretiyle  ve ek olarak istenen evrakları şahsen vakıf merkezimize gelerek başvuru yapabilirler. Başvuru formu doldurulurken başvuru yapan kişi ile birlikte aşevi hizmetinden yararlanacak olan hanede yaşayan tüm kişilerin bilgisi form sayfasında da belirtilmelidir.  

     Vakfımıza sunulan beyanlarda yanlış veya yanıltıcı beyan durumunda vakfımızdan her hangi bi yardım alamamaktadır. 

     Vakfımızca yapılan değerlendirmede durumu uygun olanlar aşevinden yararlanabilir.

     Aşevine yapılan başvurular sınırlı sayıdaki kontenjanlar nispetinde değerlendirilmekte olup başvuru yapılması hizmetin hemen başlatılacağı anlamına gelmemektedir.

     Aşevinden yararlananların ölümü, muhtaçlığının ortadan kalkması veya bakım altına alınması, bilgi verilmeksizin kesintisiz 10 gün aşevinden yemek alınmaması halinde hizmete son verilir. Aşevi yardımı hizmetinden yararlanma süresi aralıksız 1 yıl ile sınırlıdır. 1 yılın sonunda hizmetten yararlanılmaya devam edilmek isteniyorsa yeniden başvuru yapılabilir.

     HAKEV Aşevi’ne Nasıl Bağışta Bulunabilirim?
     Online Bağış: Web sitemiz üzerinden kredi kartınız ile güvenli bir şekilde bağış yapabilirsiniz. 
     Havale / EFT:Banka hesap numaralarımıza bizzat şubeye giderek EFT veya Havale Yoluyla yardım yapabilirsiniz. 
     Elden Bağış: Sultanbeyli’deki vakıf merkezimize gelerek makbuz karşılığı elden bağış yapabilirsiniz. 
     Aynî Bağış: Aşevimize doğrudan ayni bağış olarak kuru gıda, yağ ve sebze bağışlarında bulunabilirsiniz.

 
KİMSESİZLERİN KİMSESİ OLUN

Yardım Elinizi Uzatın

İhtiyaç sahiplerine ulaştırmamız adına az çok demeden topluyor ve insanların yüzündeki ufak bir tebessümle mutlu oluyoruz. Sizde bu huzura ortak olmak için bizimle iletişime geçin.

Shopping Cart
Alışveriş sepeti0
Sepette ürün yok!
Alışverişe devam et
0
Scroll to Top
İletişime Geç
Merhaba 👋
Bağışlar hakkında detaylı bilgi almak için bize yazın.